Espoo, Kuurinniitty
08.06 16:00
Esittelyteksti
Kuurinniityntie 2 b, 02750 Espoo
Suositun sisustussuunnittelijan perheelleen suunnittelema upea kokonaisuus
Suositun sisustussuunnittelija laadulla ja upeilla yksityiskohdilla suunnittelema upea, tyylikäs ja toimiva koti. Talon vanhempi alkuperäinen osa on valmistunut 40-luvun lopulla ja uusi laajennus osa täydellisen remontin yhteydessä vuonna 2004. Talon keskikerros koki vielä uuden täydellisen remontin lämmitysmuodon vaihdon yhteydessä vuonna 2021.
Kolmikerroksisen talon sydän on tyylikäs ja tunnelmallinen olohuone, jossa alkuperäinen vihreä kakluuni luo tunnelmaa. Olohuoneesta on suora yhteys upeaan ruokailuhuoneeseen josta avautuvat kauniit ranskalais- tyyliset liukuovet hulppealle yli 30 neliöiselle etelänpuoleiselle pihaterassille. Terassilla nautit kesäpäivistä tai illanvietoista upean luonnonkivitakan äärellä.
Käsityönä valmistettu upea Amelia keittiö on varustettu massiivipuisilla ovilla, tilavalla aamiaiskaapilla ja upealla antiikkihiotulla kvartsi työtasolla. Smegin kaasuliesi on joka kokin unelma ja kaksi erillistä vesipistettä lisäävät keittiön toimivuutta.
Talossa on kolme suurta makuuhuonetta, joista yksi on hulppea master bedroom keskikerroksessa. Yläkerrassa on kaksi kaunista makuuhuonetta sekä iso aulatila, joka sopii erinomaisesti vierashuoneeksi tai työtilaksi. Lisäksi yläkerrassa on "piilossa" lasten oma satumainen leikkitila.
Saunaosasto tarjoaa rentoutumista puulämmitteisellä kiukaalla ja upealla porealtaalla. Alakerrassa sijaitsee myös viihtyisä saunan vilvoitteluhuone sekä kodinhoitohuone. Kodinhoitohuoneen toimivuutta lisää suora ulos käynti pihalle. Alakerrasta löytyy myös erillinen wc.
Kauniisti suunniteltu puutarha, viihtyisä huvimaja sekä upeat terassin oleskelualueet tekevät talosta täydellisen koko perheen ja vieraidenkin viihtymiseen.
Tule katsomaan ja ihastu !
Soita tai laita viestiä ja sovitaan sinulle oma esittelyaikasi
Pirjo Pörhö-Liikamaa | 040 570 3335 | pirjo@westhouse.fi
Kohdetiedot
Sijainti
Asuinpinta-ala
129 m²
Muu pinta-ala
37 m²
Huoneet
6 h, k, kph, wc, s, ph, khh,
Kerros
3/3
Myyntihinta
645.000 €
Velaton hinta
645.000 €
Huoneisto
Tilat
6 h, k, kph, wc, s, ph, khh,
Asuinpinta-ala n.
129 m²
Keittiö/varusteet
Upea mittatilaus keittiö Amelialta: keittön ovet koivua kehykset massiivipuuta peiliosa viilua - Josadoorin valmistamat. Työtaso on upeaa Calacatta Gold Kvartsia ja seinälaatat upean aquan väriset. Lattiassa kaunis rustiikin mallinen Kährsin leveä lautaparketti. Keittiön sydän on Smegin Induktio-kaasuliesi. Keittiön toimivuutta lisää kaksi vesipistettä.
Kph/wc/varusteet
Saunaosastolla iso upea pesuhuone jossa kaksi erillistä suihkua ja tilava poreamme. Yläkerrassa kylpyhuone jossa myös suihku.
Sauna
Puulämmitteinen tilava sauna jossa osittain liuskekiviseinää.
Vapautuu
Sopimuksen mukaan
Kunto
Erinomainen
Energialuokka
Ei lain edellyttämää energiatodistusta
Lisätietoja
Suunnitelman mukaan toteutettu upea puutarhatontti jossa useita eri oleskelualueita ja kauniisti toteutettuja istutuksia.
Yhtiö
Rakennusvuosi
1949
Tontin pinta-ala
644 m²
Tontin omistus
Oma
Rakennusaine
Puu
Lämmitys
Ilmavesilämpöpumppu ja aurinkopaneelit
Kaavoitustilanne
Asemakaava
Hinta
Myyntihinta
645.000 €
Velaton hinta
645 000 €
Tätä kohdetta sinulle esittelee
Pirjo Pörhö-Liikamaa
Kiinteistönvälittäjä LKV, LVV, BBA SKVL Laatuauktorisoitu Kiinteistönvälittäjä